Jest to  pierwszy obiekt marki DoubleTree by Hilton w Polsce.  Jego całkowita powierzchnia wynosi 28 tys. m2.  Wartość projektu 35 mln Euro. Posiada 12 kondygnacji w tym jedną podziemną. W hotelu znajduje się  200 pokoi, w tym 10 apartamentów zwykłych i jeden apartament prezydencki o powierzchni 110 mkw, zespół sal konferencyjnych,  restauracja, zespół fitness/spa z basenem na najwyższej kondygnacji wraz z widokiem na park i parking podziemny obsługujący część hotelową, biurową i kinową obiektu.

Budynek powstał na terenie dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych. Fasadę budynku stanowi elewacja półstrukturalna w formie mozaiki szklanej złożonej z 10 tys. elementów kadru z pierwszego powojennego filmu polskiego pt. „Zakazane piosenki” nakręconego właśnie w Łodzi. W hotelowym lobby znajdują si ę kręcone schody, podobne do tych z Wytwórni Filmów Fabularnych. Wejścia do pokoi obramowane są motywami 28 nakręconych w Łodzi filmów.

Budynek hotelu połączony jest z kompleksem kongresowo-wystawienniczym, kinem 3D i klubem Wytwórnia. Z całym kompleksem przy ul. Łąkowej 29 tworzy Centrum Kongresowe Biznes Hub.

Zakres obowiązków –koordynacja inwestycji  ze strony Inwestora

Realizacja –2013r.

Powierzchnia użytkowa – 29 768 m2